Volkan Mutlu Coşkun

Van’da 1971 yılında doğan Volkan Mutlu Coşkun, ilk ve orta eğitimini Bursa, Erzurum ve Kahramanmaraş illerinde tamamlamış akabinde lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra derece ile İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği'nden, devamında da Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur.

Meslek hayatı

1993 ila 2003 yıllarında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde (DSİ) İşletme ve Bakım Dairesi Başkanlığında Mühendis olarak çalışmış ve akabinde 2004 ila 2011 yıllarında DSİ’de Şube Müdürlüğü yapmıştır. 2011 ila 2014 yıllarında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda (eski unvan) Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2017 yılında atandığı Müşavirlik kadrosundan sonra 2017 ila 2018 tarihlerinde Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2019-Kasım döneminde Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde (TMO) Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

  • 2018-Ağustos döneminde Tarım ve Orman Bakanlığında Meteoroloji Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Volkan Mutlu Coşkun

Van’da 1971 yılında doğan Volkan Mutlu Coşkun, ilk ve orta eğitimini Bursa, Erzurum ve Kahramanmaraş illerinde tamamlamış akabinde lise öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra derece ile İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği’nden, devamında da Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz