Suat Sarıgül

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 1979 yılında doğan Suat Sarıgül, Gazi üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur.

Meslek hayatı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında merkez teşkilatında görev yaptıktan sonra, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığında Grup Müdürü olarak görev yapmış ve devamında da Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına atanmış olup, 2021-Mayıs döneminde yerini Necmi Keskinsoy’a bırakmıştır.

Suat Sarıgül

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 1979 yılında doğmuş ve Gazi üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 2011 yılında yürürlüğe giren 646 Sayılı KHK ile Vergi Müfettiş Yardımcılığına atanmış ve devamında da yeterlilik sınav sonucunda Vergi Müfettişliğine atanmıştır.

Mesleki yayınları

Suat Sarıgül’ün yayınladığı “Vergisel Yönleriyle Genel Muhasebe” kitabı, mevzuat ve uygulamayı bir arada açıklayan ve gösteren, bu alanda bu güne kadar yayınlanmış en önemli kaynak olarak bilinir.

1 YORUM

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz