Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu

Bayburt'ta 1967 yılında doğan Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü’nden mezun olmuştur.

Meslek hayatı

Esbank TAŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı, Müfettişlik, Müfettiş Yardımcılığı ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ak Partiden 26. Dönem Milletvekilliği yapan Şahap Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, Parlamentolar Arası Birlik Türk Grubu Üyeliği, Türkiye Vakıfbank T.A.O. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve VakıfBank iştiraki Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

  • 2021 yılında Merkez Bankası Başkanlığı görevine atanmıştır.
  • 2023 yılında BDDK Başkanlığına atanmıştır.

Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu

Bayburt’ta 1967 yılında doğan Şahap Kavcıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitirmiş ve Hastings College’ta İşletmecilik üzerine eğitimini sürdürmüştür. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansı ve doktorasını tamamlamıştır.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz