Meslek hayatı

Üniversitede para ve banka dersleri vermiş ve yönetim ve organizasyon alanında çalışmalar yaparak 1990 yılında doktor, 1995 yılında Doçent ve 2001 yılında da profesör olmuştur. 

  • Kocaeli Üniversitesinde dersler vermiş ve 1994 ila 2013 yıllarında danışmanlık yapmıştır.
  • 2010 yılında emekli olan Prof.Dr.Nurullah Genç,  İstanbul Ticaret Üniversitesinde Bölüm başkanlığı ve Dekanlık yapmış ve Yönetim Sanatı, İşletme Yönetimi, Liderlik Analizi, Stratejik Yönetim, İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Davranış alanlarında lisans ve lisansüstü düzeyde dersler vermiştir.
  • 2013 yılında Sermaye Piyasası Kurulu üyeliğine atanmış ve aynı kurumda Kurul Başkan Vekilliği görevinde bulunduktan sonra görevinden ayrılmıştır.
  • Sanat, edebiyat ve fotoğraf sanatı alanında çok sayıda ödülleri, çeşitli mesleki eserleri, şiir kitapları ve romanları bulunan Nurullah Genç’in mymecra Youtube kanalında farklı alanlarda videoları bulunmaktadır. En etkileyici videolarından biri, mektup arkadaşı yapmaya çalıştığı Amerikalı ile olan anısıdır. Nurullah Genç’in bu videoda düştüğü durum, son yüzyılda sloganlarla cahil bırakılan bir neslin düştüğü durumun en güzel örneklerinden birisidir.
  • Prof.Dr.Nurullah Genç, 2015-Mayıs döneminden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyeliği görevine atanmış ve 2021-Eylül dönemi itibariyle hâlihazırda aynı görevini sürdürmektedir.

Prof.Dr.Nurullah Genç

Erzurum’un Horasan ilçesinde 1960 tarihinde doğan  Nurullah Genç, ilk ve ortaöğrenimini Horosan’da lise eğitimini ise Erzurum’da tamamlamış ve devamında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuş ve 1984 yılında aynı Fakültede araştırma grevlisi olarak çalışmıştır.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz