Prof.Dr.Mehmet Emin Birpınar

1988 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı'nda tamamlamış ve devamında İtalyan Üniversitesi ile Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği eğitimini tamamlamış ve 2009 yılında da profesör olmuş hâlihazırda Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Meslek hayatı

2003 yılında İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürü olarak görevde bulunmuş, 2011 yılında İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve 2013 yılında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

  • Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, İnşaat Mühendisleri Amerikan Cemiyeti (ASCE), Su Mühendisliği Araştırma ve Geliştirme Merkezi (WERDEC) ve Uluslararası Su Mühendisliği ve Araştırma Derneği (AR) üyeliklerinde bulunan farklı vakıf ve derneklerde Yönetim Kurulu Üyeliklerine görevlerde bulunmuştur.
  • 2018-Eylül döneminden itibaren ise Türkiye Emlak Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmaktadır.

Prof.Dr.Mehmet Emin Birpınar

1988 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı’nda tamamlamış ve devamında İtalyan Üniversitesi ile Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği eğitimini tamamlamış ve 2009 yılında da profesör olmuş hâlihazırda Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz