Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci

Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci Kimdir? Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini 1987 yılında tamamlayan Ekrem Buğra Ekinci, doktorasını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde “Hukuk Tarihi” alanında tamamlamıştır.

Meslek hayatı

 

Ürdün Üniversitesinde ilmi araştırmalarda bulunan Ekrem Buğra Ekinci, yine ilmi ve kültürel maksatlarla Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ve Asya ülkelerinde gezintiler yapmıştır.

 

Ekrem Buğra Ekinci, hâlihazırda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hukuk Tarihi alanında dersler vermektedir.

 

Ekrem Buğra Ekinci Hukuk, Tarih ve İslam Hukuku alanında uzman olan mütehassislerden biri olmakla beraber, bu üç ilmi aynı anda birbiriyle ilişkili şekilde anlatabilen nadir hocalardandır.

 

Ülkemizde gerçeklere, ilme ve bilime değil de hiçbir bilimsel değeri olmayan slogan ve hikâyelere daha çok yer verildiği için hocanın eserleri tam olarak gün yüzüne çıkmamıştır. Ama önemli olan dönemin ve devrin adamı olmak değil, bilimin, ilmin ve hakkın adamı olmaktır. Hoca’da bu uğurda mesleki hayatına devam ettirmektedir.

 

Ekrem Buğra Ekincinin yazılarını ekrembugraekinci.com sitesinde yayınlamaktadır. Yine, Youtube’da Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci rumuzuyla önemli videolar yayınlanmaktadır.

 

Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini 1987 yılında tamamlayan Ekrem Buğra Ekinci, doktorasını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hukuk Tarihi alanında tamamlamıştır.

 

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz