Muhsin Atçı

Muhsin Atçı kimdir, hangi görevde bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Muhsin Atçı, Hazine Ve Maliye Bakanlığında 2005 yılında stajyer gelirler kontrolörü, 2008 yılında gelirler kontrolörü olarak görev yapmıştır.

Muhsin Atçı

Ereğli’de 1979 yılında doğan Muhsin Atçı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden  mezun olduktan sonra abD Duke Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamış ve halihazırda Ankara Hacı Bayram Üniversitesi Maliye ölümünde doktora çalışmasına devam etmektedir.

Meslek Hayatı

Meslek hayatına 2003 yılında vergi denetmen yardımcısı olarak başlayan Atçı, 2005 stajyer gelirler kontrolörü, 2008 yılında gelirler kontrolörü ve 2011 yılında da vergi müfettişliğine atanmıştır. 2010 ila 2014 yıllarında Maliye ve Hazine Bakanlığında çeşitli idari görevlerinde bulunmuş olup, 2017 yılından itibaren Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında kurul başkan yardımcılında atanmış ve 2019 yılında da bu görevden alınmıştır. Daha sonra kamu görevinden ayrılmış ve bir şirkette bağlı yeminli mali müşavir olarak görev yapmıştır.

  • 2016 yılında Samsun’dan başlayıp Türkiye çapına yayılan demir firmalarına yönelik inceleme ve fiili envanter çalışmasını Vergi Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı sıfatıyla bizzat yönetmiştir.
  • Vergi Denetim Kurulundan müfettiş olarak ayrılmasını emek değer teorisine* dayandırmıştır.
  • Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına dışarıdan, yani halihazırda görev yapmayan müfettişlerden atanan ilk kişidir.

Vergi Denetim Kurulu

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığında Murat Selçuk TAŞKIRAN‘ın görevden alınmasıyla, 2023-Ekim döneminde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı görevine atanmıştır.

   *https://www.youtube.com/watch?v=GseZiR_tm4Q Erişim Tarihi 11.02.2024 Saat:15:30