Medeniyet tasavvur okulu nedir

Medeniyet Tasavvur Okulu, kendilerini dayatılan sahte medeniyet büyüsüne kapılmış, ailelerinden gördükleri dini anlayışla dünyayı ve toplumu algılama zorluğu çeken ve kimlik bunalımına giren muhafazakâr (siyasal ifade) kesimin gençlerine kendi medeniyetlerini ve medeniyetlerini oluşturan unsurları anlama ve anladıktan sonra kendi medeniyetlerini yaşama ve yaşatmak için kurulduğu ifade edilen bir okuldur.

Medeniyet tasavvur okulu nedir (MTO)

Medeniyet Tasavvur Okulu, kendilerini dayatılan sahte medeniyet büyüsüne kapılmış, ailelerinden gördükleri dini anlayışla dünyayı ve toplumu algılama zorluğu çeken ve kimlik bunalımına giren muhafazakâr kesimin gençlerine kendi medeniyetlerini ve medeniyetlerini oluşturan unsurları anlama ve anladıktan sonra kendi medeniyetlerini yaşama ve yaşatmak için kurulduğu ifade edilen bir okuldur.

Yusuf Kaplan’ın kurucusu olduğu Medeniyet Tasavvur Okulu eğitimleri İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi tarafından verilip, sertifikalandırılmaktadır. Yusuf Kaplan, Medeniyet Tasavvur Okulunun kuruluş amacını “bu ülkenin çocuklarını yem etmemek için kurduk” demiştir. Medeniyet tasavvur okulunu bitirenlere aynı üniversite tarafından sertifika verilmektedir.

Medeniyet tasavvur okulundan sembolik ve aidiyet sağlama amacıyla temsili olarak 100-TL ücret alınmaktadır.

Medeniyet tasavvur okuluna kayıt olabilmek için kitap okuma listesinde belirlenen 100 kitabın ilk 20 tanesini okumak gereklidir.

Medeniyet tasavvur okulu hocalar

Medeniyet tasavvur okulunda Savaş Barkçin, Yusuf Kaplan, Sadettin Ökten, Mehmet Emin Köktaş ve Mehmet Bulut gibi birçok ilim adamı ve müderrisler ders vermektedir. Dersler 1.Kademe, 2. Kademe ve 3. Kademe olarak planlanmıştır.

Medeniyet Tasavvur Okulunda eğitim süresi 2 yıl dersler, 1 yıl ihtisaslaşma süresiyle beraber 3 yıl olarak öngörülmüştür. Okulun tek eksiği, bu programın üniversite mezunlarına bir yüksek lisans programı şeklinde daha akademik bir şekilde verilmemesidir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz