Mahfi Eğilmez

Bir dönem Maliye Bakanlığında ve kimsenin adamı olmadığı için de Hazine Müsteşarlığında çalışan Mahfi Eğilmez...

Meslek hayatı

Sitede yayınlanan yazılara olan itirazları ve/veya kendi hoşuna gitmeyen yorumları yayınlamayarak, objektif yazarlık yapmaktadır. Kendi yazdığı yazılara verilen makul ve mantıklı cevapları yayınlamıyor; ancak bazı kendi görüşüne yakın veya kendi aklına uyan yorumları yayınlamaktadır.

Öte yandan, yayın politikası genelde doğru şeyler yazıp, ara sıra önemli konularda kulağa su kaçırma şeklindedir.

Bunun yanında, twitter’da da yine kendi görüşüne uygun olmayan yorum yazanları engelleyerek, bilime ve ilme büyük katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Bir ekonomik analiz yapılırken elde edilen veriler veya işlenen veriler, kısmi veya genel olarak analize dahil edilebilir. Öte yandan, bu verilerin nasıl elde edildiği veya toplandığı da çok önemlidir. Dolayısıyla bu araştırmalar yapılırken, araştırma teknikleri ile bilimsel araştırma yöntemlerine riayet etmek gerekir. Araştırma yapılırken araştırma yöntem ve evreni doğru tespit edilmezse ve/veya yapılan analizler, algılar/siyasi görüşler veya ideolojiler dolayısıyla manipüle edilirse, ortaya çıkan sonuçlar doğru olmayacak; aksine yanıltıcı olacaktır.

Son zamanlarda Hazine Müsteşarı olduğu ve o dönemlerde Merkez Bankası Başkanlığının Hazine ile beraber çalıştığı, hatta Merkez Bankasının Hazine Müsteşarına bağlı çalıştığı (hukuki açıdan değil) dönemleri eleştirenleri “Ben hiçbir zaman Merkez Bankasında çalışmadım” diye atlatmaya kalkan kişi. O dönemlerde ülke ekonomisinden Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı, onun altında Hazine Müsteşarı ve onun altında da Merkez Bankası dahil tüm ekonomi yönetimi vardı.

Mahfi Eğilmez

Bir dönem maliye bakanlığında ve kimsenin adamı olmadığı için de Hazine Müsteşarlığı’nda Daire Başkanı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Hazine Müsteşar Yardımcısı ve Hazine Müsteşarı olarak çalışan Mahfi Eğilmez, öncesinde ekonomik meseleleri objektif şekilde değerlendirmiş, ancak zamanla bilimin ve ilmin önüne siyasi düşüncesi ile ideolojik takıntılarını koyarak, son bir kaç yıldır özellikle bazı meseleleri veya net olmayan bazı durumları ve/veya boşlukları, kendince yorumlayan ve bu yazılarını kendi şahsi sitesinden yayınlayan kişidir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz