İhale saatinden önce ihalenin iptal edilmesi

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 16'ncı maddesine göre, idare gerekli gördüğü veya ihale dokümanında yer alan belgelerde ihalenin yapılmasına engel olan ve düzeltilmesi mümkün bulunmayan hususların bulunduğunu tespit ederse, ihale saatinden önce ihaleyi iptal edebilecektir.

İhale fesih sebepleri

İhalenin iptal edilmesi halinde, verilmiş olan bütün teklifler reddedilmiş sayılır ve bu teklifler açılmaksızın isteklilere iade edilecektir. İhalenin iptal edilmesi nedeniyle isteklilerce idareden herhangi bir hak talebinde bulunulamayacaktır. İhale saatinden önce ihalenin iptal edilmesi ile ihalenin iptal edilmesi aynı durum değildir.

İhale saatinden önce ihalenin iptal edilmesi

4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 16’ncı maddesine göre, idare gerekli gördüğü veya ihale dokümanında yer alan belgelerde ihalenin yapılmasına engel olan ve düzeltilmesi mümkün bulunmayan hususların bulunduğunu tespit ederse, ihale saatinden önce ihaleyi iptal edebilecektir. Bu durumda, iptal nedeni belirtilmek suretiyle ihalenin iptal edildiği isteklilere hemen ilân edilerek duyurulacaktır. Bu aşamaya kadar teklif vermiş olanlara ihalenin iptal edildiği ayrıca tebliğ edilecektir.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz