Hüseyin Kürşat Kırbıyık

Konya'nın Beyşehir ilçesinde 1978 yılında doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk-orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamlamış ve akabinde 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Güneysu-Rize ve Kazım Karabekir-Karaman ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

Meslek hayatı

İngiltere’de bir süre bulunmuş ve ardından Altınyayla ile Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Kahramanmaraş Vali Yardımcılığına atanmış ve devamında Gölhisar Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2013 yılında İçişleri Bakanlığında Mülkiye Müfettişliğine atanmıştır.

  • Ekim-2018 döneminde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atanmıştır. Daha sonra ise Haziran-2020 döneminde İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Hüseyin Kürşat Kırbıyık

Konya’nın Beyşehir ilçesinde 1978 yılında doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk-orta ve lise eğitimini Seydişehir’de tamamlamış ve akabinde 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Güneysu-Rize ve Kazım Karabekir-Karaman ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz