GEKSİS

Gelir vergisi iadesiyle alakalı olarak, gelir vergisi iadesi talep edenler veya iade talep edebilecek mükellefler halkında, Gelir İdaresi Yönetim Bilgi Sisteminin onlarca bilgiyi otomatik olarak sorgulayarak elektronik belge şeklinde ortaya çıkardığı belgeye Geksis Raporu denir.

GEKSİS nedir

Gelir vergisi iadesiyle alakalı olarak, gelir vergisi iadesi talep edenler veya iade talep edebilecek mükellefler halkında, Gelir İdaresi Yönetim Bilgi Sisteminin onlarca bilgiyi otomatik olarak sorgulayarak elektronik belge şeklinde ortaya çıkardığı belgeye GEKSİS raporu denir. KDVİRA ile ilgili bilgiye buradan ulaşılabilir.

2 YORUMLAR

  1. […] KDV İade Risk Analiz Sistemi, KDV iadeleriyle ilgili olarak KDV mükelleflerinden kesinti yoluyla kesilen vergilerin stopaj yapanlar tarafından 2 No.lu KDV beyannamesi ile beyan edilip edilmediği, 2 No.lu KDV beyannamesi ile beyan edilen verginin ödenip ödenmediği, KDV mükellefi ile stopaj yapan mükellef halkında olumsuz tespit olup olmadığı gibi onlarca farklı bilgiyi, bilgi sisteminin otomatik olarak sorgulayıp hata kodlarını ortaya çıkardığı elektronik belgeye KDV İade Kontrol Raporu denir. KDV İade Kontrol Raporunun olumlu olması indirim listesinin doğruluğuna dayanak oluşturur. GEKSİS ile ilgili bilgiye buradan ulaşılabilir. […]

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz