Fatih Dönmez

1965 yılında Bilecik’te doğan Fatih Dönmez, ilköğretim ile lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, akabinde 2005 yılında e-MBA programını tamamlamıştır.

Mesleki hayatı

Netaş şirketinde Ar-ge bölümünde işe başlamış ve devamında telekomünikasyon ile enerji alanlarında çeşitli firmalarda çalışma hayatına devam etmiştir.

  • 1994 yılında İBB iştiraklerinden İGDAŞ şirketinde Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Müdür Yardımcılığı ve Etüt/Proje Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.
  • 2008-Ocak döneminde EPDK üyeliğine atanmış ve akabinde Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliğinde (ERRA) Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş ve enerji alanında birçok faaliyette bulunmuştur.
  • 2015-Aralık döneminde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Fatih Dönmez, Enerji Piyasaları İşletme A.Ş (EPİAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Projesinde Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur.
  • 2018 yılında Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine atanmış ve bu görevinin 2023 yılına kadar sürdürmüştür.

Fatih Dönmez

1965 yılında Bilecik’te doğan Fatih Dönmez, ilköğretim ile lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, akabinde 2005 yılında e-MBA programını tamamlamıştır.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz