Faruk Özçelik

Konya’da 1968 yılında doğan Faruk Özçelik, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Meslek hayatı

Kamudaki görevine mülga Başbakanlık bünyesindeki Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Özçelik, bahsi geçen kurum ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda Müfettiş ve Başmüfettişlik görevlerinde Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nda Başmüfettişlik ve Müfettişlik görevlerinde bulunmuştur.

  • 2003 ila 2009 yıllarında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcısı ve 2009 ila 2019 yıllarında Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürü olarak görevlerde bulunmuştur.
  • Gençlik ve Spor Bakanlığında Müsteşar olarak görev yapan Faruk Özçelik, bunun yanında Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş’de Denetim Kurulu Üyeliği, Doğal Afet Sigortaları Kurumunda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
  • 2020-Mayıs döneminde Halk Bankası A.Ş’de Denetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Faruk Özçelik

Konya’da 1968 yılında doğan Faruk Özçelik, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Bunun yanında, Anadolu Üniversitesinde Kamu Yönetimi, Emlak Yönetimi, Finans, Adalet ve Banka ve Sigortacılık bölümlerinden mezun olmuştur.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz