Dr.Cengiz Yavilioğlu

Erzurum’da 1970 yılında doğan Cengiz Yavilioğlu, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra aynı Üniversitenin Uluslararası Finans Anabilim Dalı programında  yüksek lisansını tamamlamıştır.

Meslek hayatı

Dr.Cengiz YAVİLİOĞLU, Başbakanlık (mülga) Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Finansman ve Fon Yönetimi Daire Başkanı olarak çalışmış ve akabinde Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş, Karadeniz Bakır İşletmeleri A.Ş, TEDAŞ Meram Elektrik Dağıtım A.Ş, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş, TEDAŞ Çamlıbel Dağıtım A.Ş, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş ve TÜPRAŞ kurumunda Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. AK Parti Erzurum Milletvekili olarak görev yapan Cengiz YAVİLİOĞLU, AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuş ve aynı zamanda 64 ve 65. Hükümetlerde Maliye Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

  • Dr.Cengiz YAVİLİOĞLU, 2021-Ocak döneminde atandığı Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini 2021-Eylül döneminde hâlihazırda sürdürmektedir.

Dr.Cengiz Yavilioğlu

Erzurum’da 1970 yılında doğan Cengiz Yavilioğlu, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdikten sonra aynı Üniversitenin Uluslararası Finans Anabilim Dalı programında  yüksek lisansını tamamlamış ve devamında da Cumhuriyet Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İktisat Anabilim Dalında doktorasını tamamlamıştır.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz