Abdulhamit Gül

Gaziantep'in Nizip ilçesinde 1977 yılında doğan Abdulhamit GÜL, ilk öğrenimini Cumhuriyet İlkokulu'nda tamamlamış ve daha sonra Nizip İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Meslek hayatı

Bir dönem serbest avukat olarak çalışan Abdulhamit Gül, lise yıllarından itibaren farklı sivil toplum örgütlerinde görev almış ve edebî, siyasi ve güncel konularıyla alakalı olarak yayın dünyasında yer almış ve farklı alanlarda deneme ve makaleleri yayınlanmıştır. Ak Partinin 4. Olağan kongresinde MKYK üyeliğine seçilmiş ve devamında Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Gaziantep ilinden 25, 26 ve 27. Dönem Milletvekili seçilen Abdulhamit Gül, 2015-Eylül döneminden itibaren Ak partinin 5. Olağan, 2 ve 3 Olağanüstü Büyük Kongrelerinde tekrar MKYK üyeliğine seçilmiş, devamında da Ak Parti Genel Sekreteri olarak görevine devam etmiştir.

  • 65. Hükümette Adalet Bakanlığı yapmış, 2018-Temmuz döneminden itibaren de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi’nde de Adalet Bakanlığı görevine getirilmiş ve 2021-Eylül döneminden itibaren hâlihazırda aynı görevi yürütmektedir.
  • Görevden affını isteyerek adalet bakanlığından ayrılmıştır.

Abdulhamit Gül

Gaziantep’in Nizip ilçesinde 1977 yılında doğan Abdulhamit GÜL, ilk öğrenimini Cumhuriyet İlkokulu’nda tamamlamış ve daha sonra Nizip İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

CEVAP BIRAKIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz